Reklama / Before Header / 1200x125px

Czy zmiana klimatu będzie wpływała na sport?

Audi RS Q e-tron

Bez prognoz pogody i analiz ekspertów będziemy cierpieć – biznes i ludzie. Mając na uwadze to, co już dzieje się od kilku lat na terenie Polski i Europy – susza, pożary, ekstremalnie wysokie temperatury – kolejne lata nie wróżą poprawy, a wręcz bardzo wymagający dla nas ludzi i sportu.

Jeśli tak wysokie temperatury będą się utrzymywać na naszym kontynencie, to #PZPN, #PZM, #PZLA, #PZT i #PKOL, ale też inne związki, muszą wziąć pod uwagę wpływ upalnej pogody na sportowców i kibiców. Być może, wzorem krajów południowej Europy, trzeba będzie zmieniać kalendarze rozgrywek, przenosząc je na godziny późnopopołudniowe i wieczorne. Ludzie nie będą chcieli siedzieć w pełnym słońcu przy kilkudziesięciostopniowym upale, a sportowcy nie będą mogli efektywnie wykorzystywać swoich możliwości. Nie można przerw na wodę robić 4-6 razy w ciągu meczu.

Trudno będzie kierowcom ścigać się w bolidach, kartach lub na żużlu, kiedy temperatura nawierzchni sięga 60-70 stopni, a powietrza powyżej 40. To nie do wytrzymania i może prowadzić do tragedii, również wśród publiczności. Tak samo sporty z udziałem zwierząt – po prostu się nie da, a poza tym nie ma to sensu. Marne wyniki sportowe, cierpienie i niepotrzebne ryzyko.

Czekają nas wyzwania i im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej. Dostrzeżmy to.

Analizy klimatyczne i prognozy numeryczne sprawdzają się. Zawsze wystąpią ekstrema i nagłe zjawiska, których nie przewidzimy. Dlatego musimy działać, adaptować się, zmieniać na bieżąco i wyprzedzać to, co się dzieje. Działać mądrze i planować na podstawie prognoz i wiarygodnych danych. Słuchać naukowców i korzystać z wiedzy ekspertów

Total
0
Shares
Poprzedni
Wyzwanie rozsądnej jazdy 2023

Wyzwanie rozsądnej jazdy 2023

Zmniejsz swój ślad węglowy za kółkiem

Następny
Ile drzew posadzi Oponeo?

Ile drzew posadzi Oponeo?

Po recyklingu na hale sportowe

Może Ci się spodobać
Total
0
Share