Reklama / Before Header / 1200x125px

Luksusowe i wydajne „Disco”

Land Rover Discovery to znakomite auto. Dobrze wygląda, świetnie jeździ, jest dyskretne, ale zaznacza swoj prestiż. Idealny pojazd. Mimo, że kosztuje dużo, bo reprezentuje segment aut luksusowanych i legendę motoryzacji

Land Rover Discovery wyłamuje się z nowoczesnych trendów motoryzacyjnych. Ten obszerny SUV z mocnym trzylitrowym silnikiem Diesla o mocy 300 KM i momencie obrotowym 650 Nm zadziwia swoją oszczędnością paliwa, kontrastując z mniejszymi crossoverami. Discovery, unikając nadmiaru gadżetów, pozostaje wierny klasycznej linii SUV-ów, skupiając się na funkcjonalności i komforcie.

W testowanym czarnym egzemplarzu, Discovery prezentuje się jako stateczny, lecz ciężki gigant. Jego wymiary, 4956 mm długości, 2073 mm szerokości, i 1888 mm wysokości, czynią go imponującym na drodze, a prowadzenie tego pojazdu to czysta przyjemność poza miastem. Wnętrze Discovery, choć może nieco konserwatywne w porównaniu do nowocześniejszych modeli, sprawia wrażenie przytulnego i bezpiecznego. Detale takie jak płaski panel na tunelu środkowym czy srebrne łuki mogą budzić mieszane uczucia, ale ogólnie wnętrze zachowuje spójność i tradycyjny charakter.

Komfort jazdy w Discovery jest niezaprzeczalnie staroświecki, oferując dużo miejsca, zwłaszcza na tylnej kanapie, gdzie pasażerowie mogą cieszyć się przestrzenią porównywalną z wysokiej klasy limuzynami. Z trzecim rzędem siedzeń i obszernym bagażnikiem, pojazd ten staje się idealnym wyborem na długie podróże.

Pod maską znajduje się topowy silnik Diesla 3.0 D i6 wspomagany przez układ miękkiej hybrydy (mHEV), co przekłada się na kulturę pracy i oszczędność paliwa. Auto jest zaskakująco dynamiczne, osiągając przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,8 sekundy, co jest imponującym wynikiem dla pojazdu tej wielkości. Średnie spalanie, według normy WLTP, wynosi 8,3 l/100km, co jest osiągalne w praktyce, zwłaszcza na trasie.

Land Rover Discovery, mimo swojej klasycznej konstrukcji, w wielu aspektach przewyższa nowocześniejsze, przeładowane technologiami crossovery. Charakteryzuje się wygodą, komfortem i przyjemnością prowadzenia, będąc jednocześnie dynamicznym i ekonomicznym. Jego dojrzałość i brak konformizmu do nowoczesnych trendów budzi szacunek i stanowi cenną alternatywę w segmencie SUV.

Total
0
Shares
Poprzedni
Trudne warunki pogodowe
F. Daniel Foster on Unsplash.

Trudne warunki pogodowe

Zmieniamy opony na zimowe

Następny
Wygrać najtrudniejsze zawody motocyklowe świata

Wygrać najtrudniejsze zawody motocyklowe świata

Z Maciejem Wróblem, zawodnikiem „złotego” zespołu World Trophy, rozmawiamy o

Total
0
Share