Reklama / Before Header / 1200x125px

FIM SGP Cares 2023: Wyścig o zrównoważony rozwój speedway’a trwa

Speedway chce być eko.

W tym sezonie Warner Bros. Discovery Sports po raz pierwszy w historii wręczy nagrodę FIM SGP Cares za promowanie ekologicznych i społecznych inicjatyw podczas wszystkich imprez FIM Speedway.

Wyróżnienie zostanie przyznane żużlowcom i zespołom zaangażowanym w zrównoważony rozwój i pracę na rzecz środowiska lub biorącym udział w projektach społecznych. Przewidziano również nagrodę dla lokalnych organizatorów FIM Speedway wg klasyfikacji środowiskowej obiektów, na których odbywają się wydarzenia sportowe. Uwzględnione zostaną też inne działania lokalne, w tym inicjatywy ekologiczne, środowiskowe, społeczne i charytatywne.

Zwycięzcy zostaną uhonorowani podczas corocznej gali FIM Awards, która odbędzie się w tym roku w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Relacje z nagrodzonych inicjatyw znajdą się we wszystkich kanałach internetowych FIM Speedway.

„Nie możemy osiągnąć naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju bez wsparcia wszystkich interesariuszy FIM Speedway”. – wyjaśnia Gautier de Stoppani, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w FIM Speedway GP.

„Mamy nadzieję, że trofea FIM SGP Cares zainspirują zarówno zawodników, jak i lokalnych organizatorów do dalszego wspierania naszych działań. Jako sygnatariusz grupy UN Sports for Climate Action, zobowiązaliśmy się do ograniczenia emisji o 50 procent do 2030 roku i osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 roku”.

Warner Bros. Discovery Sports prowadzi otwartą politykę w tym zakresie, poprzez stały monitoring i publikowanie wyników swojego rocznego śladu węglowego oraz postępów w ograniczaniu emisji. Grupa pracuje nad uzyskaniem certyfikatu ISO 20121 i B Corp – nagrody potwierdzającej, że organizacja spełnia wysokie standardy w zakresie działań społecznych i środowiskowych, przejrzystości i odpowiedzialności.

FIM Speedway mocno angażuje się również w działania społeczne. Kibice żużla w Warszawie dali w 2022 roku wspaniały pokaz solidarności z ukraińskimi sąsiadami. Podczas majowego Speedway Grand Prix na trybunach PGE Narodowego utworzono flagę Polski i Ukrainy, a ponad 100 dzieci, zarówno polskich, jak i ukraińskich uczniów polskich szkół państwowych, zostało zaproszonych wraz z rodzicami na specjalną wycieczkę za kulisy.

PZM nie pozostaje bierny. „Wokół speedway’a jest mnóstwo przestrzeni, w których można zadbać o środowisko. Musimy zdać sobie sprawę, że wszystko co robimy ma wpływ na ekologię. PZM będzie działał, aby ten sport stał się coraz bardziej ekologiczny. Projekt PZM – Dbam o Środowisko – będzie się rozwijał i organizowane będzie coraz więcej projektów. Na wielu stadionach w parkingach położona jest kostka. Motocykl można postawić zatem na matach środowiskowych” – komentuje Grażyna Makowska, przewodnicząca Zespołu Ochrony Środowiska PZM.

Grażyna Makowska, PZM.
Grażyna Makowska, PZM.

Polski Związek Motorowy szkoli i edukuje. Zrównoważony sport jest jednym z priorytetów działań ZOŚ PZM. W kwietnia tego roku odbyło się jedno ze szkoleń na komisarzy ochrony środowiska PZM, w którym wzięło udział ponad 40 osób. Omawiano zagadnienia ogólne dotyczące ochrony środowiska, ale także przedstawiono aktualne przepisy oraz obowiązki komisarza ochrony środowiska podczas imprez i zawodów w sportach motorowych. Takich inicjatyw jest w PZM dużo.

Mateusz Cierniak, Mistrz Świata SGP2.
Mateusz Cierniak, Mistrz Świata SGP2.

Z pełnym raportem CSR Discovery za 2022 rok można zapoznać się pod linkiem https://cms.fimspeedway.com/wp-content/uploads/2023/04/2022-DSE-CSR-Report.pdf

Total
0
Shares
Poprzedni
WŁADYSŁAW PIETRZAK: motocyklowy nadprofesor z PZM

WŁADYSŁAW PIETRZAK: motocyklowy nadprofesor z PZM

Był jak książka, żywa, atrakcyjna treściami

Następny
Wyzwanie rozsądnej jazdy 2023

Wyzwanie rozsądnej jazdy 2023

Zmniejsz swój ślad węglowy za kółkiem

Może Ci się spodobać
Total
0
Share