Reklama / Before Header / 1200x125px

Wyzwanie rozsądnej jazdy 2023

Zmniejsz swój ślad węglowy za kółkiem.

Wystartował nowy sezon FIA Smart Driving Challenge (SDC). 24 kwietnia Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) i firma Greater Than zainaugurowały tegoroczne wyzwanie rozsądnej jazdy. To globalny konkurs promujący rozsądną, bezpieczną i przyjazną dla środowiska jazdę samochodem. W Polsce wyzwanie FIA SDC promowane jest od kilku lat przez Polski Związek Motorowy.

Projekt polega na monitorowaniu codziennej jazdy i zachowań kierowców za pomocą sztucznej inteligencji, która wykorzystując specjalną aplikację na smartfony zapisuje każdorazowy przejazd i umożliwia ocenę i ustalenie rankingu wyzwania. Po pokonanym etapie podróży, każdy z uczestników ma pełny wgląd w analizę swojego stylu jazdy, dzięki czemu może na bieżąco doskonalić umiejętności i technikę prowadzenia auta.

Aby dołączyć do projektu w tym sezonie, wystarczy pobrać aplikację FIA SDC na smartfon i połączyć ją z samochodem przez Bluetooth. W 2023 roku odbędzie się siedem eliminacji trwających po cztery tygodnie. Trzech najlepszych kierowców z każdej z eliminacji, wraz z najlepszymi kierowcami z czterech dodatkowych „pop-up” eliminacji, zostanie zgłoszonych do internetowych playoffów w listopadzie, a następnie do finału na żywo w grudniu w Baku w Azerbejdżanie.

Aplikacja FIA SDC została w ostatnim czasie uaktualniona. Oprócz interaktywnej tablicy liderów, uczestnicy mogą teraz zobaczyć swój wpływ na emisję CO2 oraz śledzić zaoszczędzoną energię.

Udział w projekcie jest bezpłatny i dostępny dla kierowców korzystających ze wszystkich typów pojazdów (elektrycznych, hybrydowych lub spalinowych).

Więcej o wyzwaniu https://www.fiasmartdrivingchallenge.com/.

Aplikację można pobrać w sklepach App Store i Google Play.

Total
0
Shares
Poprzedni
FIM SGP Cares 2023: Wyścig o zrównoważony rozwój speedway’a trwa

FIM SGP Cares 2023: Wyścig o zrównoważony rozwój speedway’a trwa

Speedway chce być eko

Następny
Czy zmiana klimatu będzie wpływała na sport?

Czy zmiana klimatu będzie wpływała na sport?

Bez prognoz pogody i analiz ekspertów będziemy cierpieć – biznes i ludzie

Może Ci się spodobać
Total
0
Share