Reklama / Before Header / 1200x125px

Dacia+Sébastien Loeb+Cristina Gutierrez Herrero=Dakar 2024

O sukces powalczy wyjątkowy hiszpańsko-francuski team.
F. DACIA.
F. DACIA.

Marka Dacia potwierdziła swój start w kategorii producentów w Rajdowych Mistrzostwach Świata, których kulminacją jest Rajd Dakar. Przed rozpoczęciem sezonu 2025 prototypowe modele Dacii zostaną przetestowane podczas Rajdu Maroka w 2024 roku.

Jak zapewniają przedstawiciele marki, rajd terenowy „to test ludzkiej wytrzymałości i sportowe doświadczenie, które doskonale wpisuje się w styl Dacii. Ogromne emocje i outdoorowa przygoda za kierownicą prototypu terenowego samochodu zaprojektowanego, by radzić sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach”. Wszystko odbędzie się w duchu eko, bo firmowany przez markę Dacia rajdowy model jest napędzany paliwem syntetycznym. Dakar ma być poligonem doświadczalnym, który pokaże czy pomysły i nowe rozwiązania producenta m.in. w zakresie alternatywnych źródeł zasilania to właściwa droga. 

Dacia i Dakar są dla siebie stworzone! To będzie nie tylko test wytrzymałości konstrukcji samochodów firmowanych przez markę Dacia, ale także dowód na nasze zaangażowanie w rozwój niskoemisyjnej mobilności. Bardzo cieszymy się, że będziemy startować w Rajdzie Dakar samochodem napędzanym syntetycznym paliwem. Marka Dacia, jej najlepszy team i kierowcy z czołówki rankingu będą zdecydowanymi faworytami rajdu”.

Denis Le Vot, Prezes Marki Dacia.

Podczas realizacji projektu marka Dacia będzie polegać na kompetencjach Grupy Renault oraz brytyjskiej spółki motoryzacyjnej Prodrive, która od niemal 40 lat jest jednym z głównych graczy na arenie sportów samochodowych na świecie. To właśnie za kierownicą pojazdów zaprojektowanych i serwisowanych przez ekipę Prodrive Sébastien trzykrotnie w Rajdzie Dakar zasiadał Sébastien Loeb, zajmując w 20222 i 2023 roku drugą lokatę. Francuz będzie się ścigał dla teamu Dacia wspólnie z Cristiną Gutierrez Herrero, pierwszą Hiszpanką startującą w kategorii samochodów, która ukończyła Rajd Dakar w 2017 roku.

Kierowcy pojadą prototypowym autem zasilanym paliwem syntetycznym produkowanym przez Aramco, światowego lidera w sektorze energetycznym i produktów chemicznych.

Opracowano na podstawie doniesień prasowych.

Total
0
Shares
Poprzedni
FIA i FIM podejmują walkę z hejtem
F. Jon Tyson on Unsplash.

FIA i FIM podejmują walkę z hejtem

NIE dla mowy nienawiści w sieci

Następny
Gdy praca spotyka się z pasją

Gdy praca spotyka się z pasją

Kobiety na 6

Może Ci się spodobać
Total
0
Share