Reklama / Before Header / 1200x125px

Samochodowe podróże osób niepełnosprawnych

Podróżuj z serwisem FIA Disabled Motoring.

Ponad miliard ludzi na świecie żyje z jakąś formą niepełnosprawności. Dla wielu z tych osób własny samochód oznacza niezależność przemieszczania się czy możliwości uprawiania turystyki. Tymczasem dostęp do informacji na temat udogodnień podróżowania autem w różnych regionach lub krajach jest utrudniony, a czasem wręcz go brak. Przepisy i polityki antydyskryminacyjne, szczególnie Konwencja ONZ dotycząca praw osób niepełnosprawnych, przyczyniły się do zmniejszenia barier dla niezależnej mobilności. Niemniej jednak, każda osoba niepełnosprawna musi mieć pewność, zanim zdecyduje się na podróż, że każdy etap będzie możliwy do zrealizowania. Taki cel przyświecał twórcom bazy FIA Disabled Motoring.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA), we współpracy z Międzynarodowym Forum Transportu (ITF), zgromadziła dane od swoich klubów członkowskich oraz państw członkowskich ITF z całego świata. Na ich podstawie stworzono serwis https://www.disabledmotoring.fia.com/, gdzie osoby niepełnosprawne znajdą m.in. informacje o tym czy mogą prowadzić w danym kraju auto, gdzie mogą zaparkować i czy możliwe jest wynajęcie samochodu.

Baza FIA obejmuje również Polskę. Dane są regularnie aktualizowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Znajdziemy tu np. wyjaśnienie, że osoby niepełnosprawne posiadające kartę parkingową z krajów Unii Europejskiej mogą liczyć na takie samo traktowanie jak osoby niepełnosprawne z kartą z Polski. Jednocześnie muszą brać pod uwagę, że w firmach wynajmujących samochody nie otrzymają dostosowanej dla nich oferty, ponieważ w Polsce brakuje stosownych przepisów regulujących te kwestie. To praktyczny przykład tego, w jaki sposób baza FIA Disabled Motoring pomaga odpowiednio zaplanować podróż autem osobom niepełnosprawnym.

Total
0
Shares
Poprzedni
Nowe zasady w strefie z podwójną żółtą flagą
F. FIA.

Nowe zasady w strefie z podwójną żółtą flagą

Kierowcy F1 z ograniczeniem prędkości

Następny
Wyścigi Scandinavian Touring Car Championship z polskimi ładowarkami
F. EKOENERGETYKA.

Wyścigi Scandinavian Touring Car Championship z polskimi ładowarkami

Będzie szybko i emocjonująco

Może Ci się spodobać
Total
0
Share