Reklama / Before Header / 1200x125px

Opel i ADAC rozbudowują formułę rajdów elektrykami

Jürgen Klopp otworzył sezon.

ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe” – pod taką nazwą wystartował w maju jednomarkowy rajdowy puchar aut elektrycznych, będący następcą ADAC Opel e-Rally. W sezonie 2023 wydarzenie będzie miało jeszcze bardziej międzynarodowy charakter. Kalendarz pucharu obejmuje łącznie osiem imprez, które odbędą się w czterech krajach: Niemczech, Francji, Austrii i Szwajcarii. Jednocześnie marka Opel i największy europejski automobilklub ADAC przedłużyły swoją dotychczasową umowę do 2024 roku. Wydarzenie promuje jeden z najlepszych menadżerów piłkarskich na świecie, Jürgen Klopp, który od 11 lat jest ambasadorem Opla.

Opel i ADAC zorganizowały wspólnie pierwszy na świecie jednomarkowy rajdowy puchar samochodów elektrycznych. Prawdziwie pionierski duch wskazał ważny kierunek w międzynarodowych rajdach. Będziemy kontynuować i dalej wspólnie rozwijać tę innowacyjną serię rajdową – zgodną z naszymi sportowymi topowymi modelami GSe i naszą strategią, która przewiduje, że do 2028 roku staniemy się w Europie marką w pełni elektryczną”.

Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel.

Producent samochodów z Rüsselsheim i ADAC współpracują w dziedzinie sportów motorowych od ponad dekady. Począwszy od sezonu 2013, w profesjonalnych rajdach jednomarkowych pucharów ADAC i Opel swoje pierwsze kroki postawiło około 120 kierowców z 19 krajów.

Najlepsi z nich trafili do ADAC Opel Rally Junior Team i wywołali prawdziwe poruszenie w Europie. Pięć tytułów mistrza Europy w JERC zdobytych przez Emila Bergkvista, Marijana Griebela, Chrisa Ingrama, Mārtiņša Sesksa i Laurenta Pelliera mówi samo za siebie.

To doskonały przykład tego, jak można z powodzeniem połączyć pracę z młodymi talentami i sportem motorowym w dobie samochodów elektrycznych. ADAC jest pionierem w zakresie bardziej zrównoważonego rozwoju w sporcie motorowym, a dzięki rozszerzeniu już wcześniej naszej współpracy z marką Opel, wysyłamy mocny sygnał poparcia dla elektryfikacji rajdów”.

dr Gerd Ennser, prezes ADAC Sport.
F. Media Stellantis.
F. Media Stellantis.

Rozwój elektrycznej mobilności w Oplu od lat wspiera Jürgen Klopp. Przed startem kolejnego sezonu ADAC Opel Electric Rally Cup utytułowany trener miał okazję porozmawiać z zawodnikami i zmotywować ich przed wyścigami. W krótkim wideo, 55-letni Klopp w swoim stylu podkreśla, że chodzi o coś więcej niż tylko wygrywanie. „To jest rewolucja! Rewolucja w sportach motorowych. To pierwszy na świecie jednomarkowy rajdowy puchar samochodów elektrycznych. Jeśli to jest możliwe, to absolutnie wszystko jest możliwe! Bądź odważny i pokaż światu przyszłość sportów motorowych”.

Film dostępny po linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=iqpsgXGe7FI.

Jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu wyścigowym na rok 2023 jest finał sezonu w Rajdzie Europy Środkowej wokół Passau, gdzie uczestnicy pucharu będą ścigać się swoimi elektrycznymi Oplami Corsa Rally Electric o mocy 100 kW/136 KM w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA. W tym samym czasie, zwycięzca pucharu z 2022 roku Timo Schulz, spróbuje pójść w ślady Laurenta Pelliera startując w Mistrzostwach Europy Juniorów.

Total
0
Shares
Poprzedni
Potrzebujemy kobiet w motorsporcie

Potrzebujemy kobiet w motorsporcie

Ruszył projekt „One of Many in Motorsport"

Następny
System VSP. Kulisy projektowania dźwięków przyszłości z Jeanem-Michelem Jarre’em

System VSP. Kulisy projektowania dźwięków przyszłości z Jeanem-Michelem Jarre’em

Od ciszy do

Może Ci się spodobać
Total
0
Share