Reklama / Before Header / 1200x125px

Wyścigi Scandinavian Touring Car Championship z polskimi ładowarkami

Będzie szybko i emocjonująco.
F. EKOENERGETYKA.
F. EKOENERGETYKA.

Ekoenergetyka poinformowała, że została wybrana na oficjalnego dostawcę ładowarek dla Scandinavian Touring Car Championship. STCC, pionier w elektryfikacji wyścigów samochodowych na świecie, przechodzi obecnie całkowitą reorganizację swojej serii w Skandynawii w kierunku zeroemisyjności. Podczas każdego weekendu wyścigowego, Ekoenergetyka dostarczy STCC stacje ładowania o mocy od 60 do 80 kW. Dla zespołów na zawodach przewidziano indywidualne mobilne ładowarki o mocy 30 kW.

„Cieszymy się, że możemy rozpocząć ścisłą współpracę z firmą Ekoenergetyka i w pełni zintegrować ich innowacyjne i solidne rozwiązania w zakresie ładowania w historycznym sezonie 2023 STCC, gdy staniemy się pierwszymi na świecie krajowymi mistrzostwami samochodów turystycznych, które przejdą w 100% na napęd elektryczny. Wysokiej klasy produkty do ładowania firmy Ekoenergetyka doskonale pasują do trudnych warunków podczas weekendu wyścigowego STCC, zwłaszcza w połączeniu z naszymi bezemisyjnymi rozwiązaniami Atlas Copco do magazynowania energii”. – powiedział Micke Bern, Dyrektor Generalny STCC.

„STCC dąży do tego, aby sporty motorowe były bezemisyjne i dostępne dla wielu osób. Jest to całkowicie zgodne z ambicjami Ekoenergetyki i jej inwestycjami w zapewnienie infrastruktury ładowania dla skandynawskiego transportu samochodowego, autobusowego i ciężarowego”. – dodał Robert Schneider, Managing Director Scandinavia spółki.

Produkty Ekoenergetyki zostały wybrane przez STCC nie tylko ze względu na jakość, ale także ze względu na zdalny dostęp, diagnostykę oraz aktualizację oprogramowania, co zapewnia jeszcze wyższą niezawodność i efektywność ładowarek. Ponadto, dzięki wyposażeniu paddocku w wysokiej jakości mobilne ładowarki, STCC zapewni szybkie i wydajne ładowanie pojazdów podczas wyścigów, pozwalając na zachowanie tych samych emocji i rywalizacji, jakie mają miejsce na tradycyjnym torze.

„Elektryfikacja sportów motorowych jest kolejnym krokiem uwiarygodniającym zachodzące zmiany i dającym nowe możliwości kreowania rozrywki, rywalizacji i silnych emocji. Zdecydowaliśmy się wesprzeć serię STCC nie tylko ze względu na fakt, że są to pierwsze na świecie krajowe zawody oparte na pojazdach elektrycznych, ale również dlatego, że jest to zobowiązanie twórcy serii do zerowej emisji przez cały czas trwania zawodów. Czysta energia z farm PV, doskonałe magazyny energii i nasze ładowarki, które dopełniają ideę czystych zawodów. Mamy nadzieję, że nasza współpraca i sukces STCC będzie inspiracją dla innych serii w Europie i na świecie”. – powiedział Marcin Obara, Dyrektor Biura Marketingu i PR Ekoenergetyki.

W STCC 2023 zespoły będą rywalizować w modelach elektrycznych o mocy 550 KM, takich jak CUPRA Born i Tesla Model 3 – samochodami wyścigowymi zaprojektowanymi do spektakularnych i klimatycznych wyścigów elektrycznych. Premiera STCC 2023 odbędzie się w Falkenberg na zachodnim wybrzeżu Szwecji w dniach 8-9 lipca.

Źródło: Ekoenergetyka / Elektromobilni.pl

Total
0
Shares
Poprzedni
Samochodowe podróże osób niepełnosprawnych

Samochodowe podróże osób niepełnosprawnych

Podróżuj z serwisem FIA Disabled Motoring

Następny
Magdalena Lewandowska. Polka, która podbiła rundę F1 w Singapurze

Magdalena Lewandowska. Polka, która podbiła rundę F1 w Singapurze

Sport potrzebuje różnorodności i większej ilości kobiet, nie tylko za

Może Ci się spodobać
Total
0
Share