Reklama / Before Header / 1200x125px

Pamiętajmy o ofiarach wypadków drogowych

19 Listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dlatego szczególnie dzisiaj chcemy zwrócić uwagę na globalny problem, jakim są wypadki drogowe. Na pomoc ich ofiarom, a także uczcić pamięć wszystkich, którzy zostali dotknięci tragedią, a więc bliskich i rodziny zmarłych oraz tych, którzy przeżyli wypadki. Jest to także szczególna okazja, by okazać wdzięczność i życzliwość wobec wszystkich, którzy ratują życie na drogach. W Polsce główne obchody Dnia Pamięci odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa, przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.

Polski Związek Motorowy wraz z Fundacją PZM aktywnie, przez cały czas promują bezpieczne postawy na drogach poprzez liczne kampanie informacyjne, edukację szkolną młodzieży (https://pzm.pl/brd), projekty dla młodych kierowców organizując m.in. polską edycję konkursu światowego na najlepszego młodego kierowcę – Best Young Driver FIA (https://motosport.pzm.pl/2023/09/10/andrzej-gut-mostowy-najlepszym-mlodym-kierowca-2023/).

Jednak dzisiaj warto przypomnieć działania Fundacji PZM, która od lat wspiera poszkodowanych sportowców i ofiary wypadków drogowych. Aktualnie Fundacja czeka na wnioski o pomoc finansową dla najmłodszych ofiar wypadków drogowych. Wystarczy wejść na podstronę Fundacji PZM na https://pzm.pl/fundacja. Następnie wypełnić wniosek (formularz) MALUCH: https://pzm.pl/fundacja/formularz-zgloszeniowy-leczenie-i-rehabilitacja (należy dołączyć tj.: dane osobowe poszkodowanej osoby (która uległa wypadkowi), adres, telefon, email, oraz numer konta bankowego IBAN (28 znaków – 2 liter z przodu (PL) i 26 cyfr (numeru rachunku)); dokumenty medyczne, w tym: karty informacyjne ze szpitala, zaświadczenia lekarskie i wszelka dostępna dodatkowa dokumentacja; opis wypadku, w tym: protokół z policji o zdarzeniu, informacja o stanie trzeźwości, informacja o sprawcy lub poszkodowanym). Kolejnym krokiem jest przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza pocztą elektroniczną na adres: fundacja@pzm.pl lub listem poleconym na adres: Fundacja PZM, ul. Górczewska 228F, 01-460 Warszawa z dopiskiem: MALUCHY. Ponadto Fundacja PZM dla projektu MALUCHY przygotowała dedykowane konto bankowe. Wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć finansowo Fundację ze wskazaniem konkretnego przeznaczenia darowizny, czyli dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych mogą przekazywać środki na konto: SANTANDER BANK POLSKA SA: PL 52 1090 2590 0000 0001 4689 1011. Konto będzie również obowiązywać w kolejnym roku rozrachunkowych i można na nie przekazywać 1,5% podatku (KRS Fundacji: 0000302278 z dopiskiem MALUCHY).

PZM przypomina i apeluje o zachowanie rozwagi na drodze, ze świadomością, że nie jesteśmy sami na drodze, że to od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo zarówno nas samych jak i innych użytkowników dróg.

Więcej o projektach BRD PZM:

Total
0
Shares
Poprzedni
Sport słowem opisany

Sport słowem opisany

Z Aldoną Marciniak – dziennikarką, felietonistką i ekspertką Formuły 1 –

Następny
Uwaga na wiatr
F. Quick PS on Unsplash.

Uwaga na wiatr

Bezpieczni na drodze

Może Ci się spodobać
Total
0
Share